TE Connectivity RT334006
Electromechanical Relay 6VDC 90Ohm 16A SPST-NO (( 29mm 12.7mm 15.7mm)) THT Power Relay
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ1年前
Datasheet2ページ18年前
Sager Electronics
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
在庫履歴
3か月間の傾向:
-78.75%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2005-06-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
PanasonicALE1PB06
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.067A (Coil), 6VDC (Coil), 400mW (Coil), DC Input, AC Output
TE Connectivity4-1415899-8
General Purpose Power PCB Electromechanical Relay SPST 16A 6VDC 90Ohm Through Hole
PanasonicALE1PB05
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 5VDC Coil Through Hole
PanasonicALZ52B05
TE Connectivity1415899-2
Power/Signal Relay, 1 Form A, Momentary, 6VDC (Coil), 400mW (Coil), 12A (Contact), Panel Mount
Power Relay 6VDC 16A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
PanasonicALZ51B05W
PanasonicALZ51B05
Relay Power Slim SPST-NO 440VAC 5VDC PC Pins Through Hole Tube
PanasonicALZ22F05
Low Profile Power Relay, 1 Form A, 16A 250VAC, Sealed, Class F Coil
Omron G2RL-1A-E-DC5 G2RL Power PCB Relay 5VDC SPST-NO 16A 277VAC
Electromechanical Relay SPST-NO 16A 5VDC 62.5Ohm Through Hole
Omron G2RL-1A4-E-DC5 Power Relay SPST-NO 5VDC 16A Compact PCB
説明
Power/Signal Relay, 1 Form A, SPST, Momentary, 0.067A (Coil), 6VDC (Coil), 400mW (Coil), 16A (Contact), 24VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
POWER RELAY, SPST-NO, 16A, 250VAC, TH; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 6VDC; Contact Current: 16A; Product Range: RT1 Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 250V; Relay Terminals: Solder; Contact Voltage VDC: -; Contact Material: Silver Nickel; Coil Resistance: 90ohm; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Approvals & Standards: CSA, UL
Special Order: RT334006 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form A SPST-NO Contact Current Rating: 16 A General Purpose Power Relay DC Monostable 1 Form A SPST-NO | Electromechanical Relay | Part Number: RT334006 | Internal Number: 4-1393240-1 | TE Connectivity | SCHRACK