TE Connectivity RP73PF1J1K82BTDF
Res Thin Film 0603 1.82K Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Epoxy Pad SMD Medical T/R
Datasheet10ページ8年前
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-26.18%
Introduction Date2012-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
PanasonicERA-3AEB1821V
Res Thin Film 0603 1.82K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 1.82kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP8-1879223-1
Res Thin Film 0603 1.82K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603BRD071K82L
Res Thin Film 0603 1.82K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityRP73PF1J2K0BTDF
Res Thin Film 0603 2K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD T/R
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 1820ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
THIN FILM FIXED RESISTOR 0603 CASE 1.82KOHM +/-0.1% 0.166W +/-25PPM/DEGC
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/6W 0603
RESISTOR, 0603, 0.17W, 1K82, 0.1%, 25PPM; Product Range:TE CONNECTIVITY - RP73 Series Thin Film Chip Resistor; Resistance:1.82kohm; Power Rating:166mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Voltage Rating:100V; Resistor Mounting:SMD
RP 1J 0.166W 1K82 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 1.82K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 1.82K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1J1K82BTDF | Internal Number: 3-2176088-6 | TE Connectivity | Holsworthy