TE Connectivity RN73C1J27K4BTDF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 27400ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Farnell
Datasheet4ページ1年前
Datasheet8ページ10年前
Electro Sonic
3か月間の傾向:
Restocked
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP4-1879134-2
Res Thin Film 0603 26.7K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±10ppm/C SMD T/R
TE ConnectivityRN73C1J25K5BTDF
Res Thin Film 0603 25.5K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityRN73C1J29K4BTDF
Res Thin Film 0603 29.4K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thin Film 0603 27.4K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3EEB2742V
Res Thin Film 0603 27.4K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive
PanasonicERA-3YEB303V
Res Metal Film 0603 30K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Thin Film Resistor RN 0603 27K4 0.1%
RES, 27K4, 0.1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 27.4kohm; Product Range: RN73 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
RN 0603 27K4 0.1% 10PPM 1K RL Resistance Value: 27.4K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 27.4K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RN73C1J27K4BTDF | Internal Number: 4-1879134-3 | TE Connectivity | Holsworthy