TE Connectivity R10S-E1Y2-J5.0K
Relay, 2 A, 28 VDC, SPDT, 1.187" L X 0.737" W, 500 Ohms, Panel, R10 Series
IHS
Datasheet5ページ1年前
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2025-09-26
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE Connectivity3-1393766-3
R10 Series 3 A DPDT Socket Mount General Purpose Power Relay
TE Connectivity8-1393769-3
Electromechanical Relay DPDT 3A 12VDC 2.5KOhm Through Hole
Power Relay 12VDC 3A DPDT(24.1x18.67x30.15)mm Socket
Power Relay 12VDC 110Ohm DPDT(27.94x21.59x36)mm Bracket
G2R Power Relay Flux Protection Double-Winding Latching DPDT 4A 12VDC Through Hole Tray
Relay; E-Mech; DPDT; 12VDC Coil; Diode Surge Supp.; Plug-In/Solder Term.; Bracket Mnt
説明
Power Relay 3A DPDT(24.1x18.67x30.2)mm Socket
Electromechanical Relay DPDT 3A 5KOhm Plug-In
ER - Relay; 2 A; 28 VDC; SPDT;
RS APAC
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.002A (Coil), 10VDC (Coil), 20mW (Coil), 3A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 120VAC, 28VDC, 2A
RELAY GP DP 3A PLUG IN 12V SLD
Industrial Relays (General Purpose)
Industrial Relays 3 AMP 20MW 4PDT
7-1393769-5, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SOLDER AND PLUG-IN TERM CERAMIC CASE
R10S-E1Y2-J5.0K=R10 Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, DC Coil Power Rating DC: 20 mW Coil Resistance: 5000 Ω Coil Special Features: Sensitive Version Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 20 mW 5000 Ω | Power Relay | Part Number: R10S-E1Y2-J5.0K | Internal Number: 7-1393769-5 | TE Connectivity