TE Connectivity LR0204F15K
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 15 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V, Axial Leaded
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet4ページ1年前
TE Connectivity
Master Electronics
Electro Sonic
Farnell
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Stackpole ElectronicsRNF18FTD15K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD13K7
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 13700ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15K8
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15800ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FBD15K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15000ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15K4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15400ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F15K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 15000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F16K
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 16 kohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupMF0207FTE52-16K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 16500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 15000Ohm, 200V, 1% +/-Tol, -100, 100Ppm/Cel, Through Hole Mount,
Res Metal Film 15K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RES, 15K, 1%, 250MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance:15kohm; Product Range:LR Series; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case
Special Order: LR0204 1% 15K Resistance Value: 15K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0204 Through-Hole Resistor | 15K Ω Thin Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: LR0204F15K | Internal Number: 1622163-1 | Alias Number: LR0204F15KJIT | TE Connectivity | NEOHM