TE Connectivity KUHP-11DT1-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 20A DPDT (( 60.5mm 35.38mm 62.51mm)) Flange Power Relay
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ1年前
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2008-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE Connectivity7-1393114-7
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.1A (Coil), 12Vdc (Coil), 1200Mw (Coil), 20A
TE Connectivity7-1393116-1
Relay; E-Mech; DPDT; Cur-Rtg 15A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 277AC; 9 Pin; KUMP
Power Relay 12VDC 16A DPDT(38.5x35.5x56.2)mm Plug-In
TE Connectivity / P&BRM203012
Power Relay 12VDC 16A DPDT(73.5x38.5x35.5)mm Flange
NTE ElectronicsR55-11D20-12F
Relay Dpdt 25A 12vdc .250 Inch Quick Connect Terminals Flange Mount
TE ConnectivityK10P-11A15-12
Electromechanical Relay 12VAC 43Ohm 15A DPDT(28.17x21.84x41.33)mm Socket General Purpose Relay
説明
RELAY, E-MECH, POWER, DPDT, 20A, 12DC, VOL-RTG 120/240 AC, 28 DC, 9 PIN
Relay Gen Purpose Dpdt 20A 12V |Potter&brumfield Te Connectivity KUHP-11DT1-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.1A (Coil), 12VDC (Coil), 1200mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 240VAC, 28VDC, 20A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:20A; Product Range:KUHP Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:240VAC; Coil Resistance:120ohm
KUHP-11DT1-12=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUHP-11DT1-12 | Internal Number: 7-1393114-2 | TE Connectivity | Potter & Brumfield