TE Connectivity KRPA-14DG-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A 3PDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ1年前
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-10.80%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Schneider ElectricA314XCX48P-12D
Power Relay; Series:A314; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:120ohm; No. of Poles:3; Contacts:3PDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:16A; Relay Terminals:11-Pin Octal; Coil Voltage DC Max:12V
TE Connectivity1-1393118-3
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(38.89mm 35.7mm 49.99mm) Socket
TE ConnectivityKUP-14D55-12
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3Pdt, Momentary, 0.1A (Coil), 12Vdc (Coil), 1200Mw (Coil), 10A
Schneider Electric750XCXM4L-12D
Relay; 16 A; Power Style; DC Operated; 11 Pin Octal; 12 VDC; 120 Ohms@ 25 C
TE Connectivity1393118-9
Power Relay 12VDC 10A 3PDT(38.89x35.7x49.99)mm Socket
TE ConnectivityKUIP-14D15-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
説明
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 0.1A (Coil), 12VDC (Coil), 1200mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, Random, AC Output, Panel Mount
RELAY, 3PDT, 240VAC, 10A; Contact Configuration: 3PDT; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 10A; Product Range: KRPA Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 240V; Relay 17M0209
KRPA-14DG-12 is a P&B industrial grade plug in relay. KRPA-14DG-12 replaces KRP-14DG-12. Same as Tyco (TE) relay 8-1393104-2. KRPA-14DG-12 is a 12 volt plug in relay. Uses 11 pin octal socket. Relay rated at 10 amps 3 FORM C 3O contact arrangement.
KRPA-14DG-12=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay DC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-14DG-12 | Internal Number: 8-1393104-2 | TE Connectivity | Potter & Brumfield