TE Connectivity KRPA-14AG-24
Electromechanical Relay 24VAC 85Ohm 10A 3PDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ1年前
Datasheet5ページ1年前
element14 APAC
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-14.78%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
関連部品
TE Connectivity / AMP7-1393104-8
Electromechanical Relay 24VAC 85Ohm 5A 3PDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
TE Connectivity1393118-2
KUP Series Panel Plug-In Relay 3PDT 10A 24VAC 72Ohm Quick Connect Bracket mount
TE Connectivity7-1393117-9
Relay, 3 Form C (NO/NC), 24 V (AC), 72 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 7-1393117-9
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3Pdt, Momentary, 2260Mw (Coil), 10A (Contact), Ac Input, Ac/Dc
Electromechanical Relay 24VAC 72Ohm 10A 3PDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
Relay, 3 Form C (NO/NC), 24 V (AC), 72 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 9-1393117-5
説明
KRPA Series Panel Plug-In Electromechanical Relay 10A 24VAC 85Ohm Panel Mount
RELAY,GP,KRPA-14AG-24 3PDT,10A, KRPA-14AG-24, TE Connectivity
RELAY, GENERAL PURPOSE, SOCKETABLE, 3PDT, 24VAC, 10A, 240VAC, KRPA SERIES
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP6-1393104-7
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 2020mW (Coil), 10A (Contact), AC Input, AC Output, Panel Mount
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
OUTPUT AC MODULE 3A120V AC- 5V DC IP
ER - Relay; 10 A; 24 VAC; 3 Fo
RS APAC
Relay, 3Pdt, 240Vac, 10A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:10A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-14AG-24
KRPA-14AG-24=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-14AG-24 | Internal Number: 6-1393104-7 | TE Connectivity | Potter & Brumfield