TE Connectivity KRPA-11DG-12
Electromechanical Relay Double Pole Double Throw 10A 12 Volt 120Ohm
データシート & ドキュメント
Datasheet5ページ1年前
element14 APAC
TE Connectivity
Electro Sonic
3か月間の傾向:
Restocked
Introduction Date2010-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE ConnectivityKUP-11D55-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.1A (Coil), 12Vdc (Coil), 1200Mw (Coil), 10A
TE ConnectivityKUP-11D15-12
Power Relay 12VDC 10A DPDT(38.9x35.7x49.99)mm Socket
TE ConnectivityKRPA-11DN-12
Electromechanical Relay 12VDC 120Ohm 10A DPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
TE Connectivity1-1393115-0
Power Relay DPDT 240VAC 12VDC Quick Connect/Solder Bracket Mount Box/Tray
PanasonicHP2-DC12V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.109A (Coil), 12VDC (Coil), 1300mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
PanasonicHJ2-L-T-DC12V
Relays 12VDC 160Ohm 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In General Purpose Relay
説明
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.1A (Coil), 12VDC (Coil), 1200mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, Random, AC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 240Vac, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-11DG-12
KRPA-11DG-12=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay DC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-11DG-12 | Internal Number: 4-1393104-3 | Alias Number: KRPA-11DG12 | TE Connectivity