TE Connectivity K10P-11A15-120
Power Relay 120VAC 15A DPDT(28.2mm 21.8mm 34.9mm) Socket Medical
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet3ページ13年前
JRH Electronics
IHS
Electro Sonic
TE Connectivity
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE ConnectivityK10P-11AT5-120
K10 Series 15 A DPDT 120 VAC Bracket Mount Miniature General Purpose Power Relay
TE Connectivity5-1393144-4
K10 Series Miniature Electromechanical Relay DPDT 15A 110VDC 11000Ohm Quick Connect Socket
TE Connectivity6-1393144-5
Power Relay 110VDC 15A DPDT(28.17mm 21.84mm 35.56mm) THT Medical
TE Connectivity / P&BPCLH-202A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 12 VAC 40 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
Schneider Electric782XBXM4L-240A
Electromechanical Relay, DPDT, 12A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
説明
K10 Series 15 A DPDT 120 VAC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
RELAY, E-MECH, DPDT, 15A, CTRL-V 120AC, VOL-RTG 120/30AC/DC, 6 PIN, K10 SERIES
Electromechanical Relay DPDT 15A 120VAC 3.9KOhm Socket
Relay, Dpdt, 120Vac, 30Vdc, 15A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:15A; Product Range:K10 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity K10P-11A15-120
K10P-11A15-120=K10/K20 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 15 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: K10P-11A15-120 | Internal Number: 4-1393144-0 | TE Connectivity | Potter & Brumfield