TE Connectivity FSMIJ61BA04
Te Connectivity / Alcoswitch FSMIJ61BA04 Tactile Switch, Spst-no, 0.05A, 12V, Thnew
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ2年前
Sager Electronics
JRH Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2016-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE ConnectivityFSMIJ61AA04
Switch Tactile OFF (ON) SPST Rectangular Button PC Pins 0.05A 12VDC 500000Cycles 0.98N Thru-Hole
TE ConnectivityFSMIJ61AG04
TE CONNECTIVITY / ALCOSWITCH FSMIJ61AG04 TACTILE SWITCH, SPST-NO, 0.05A, 12V, THNew
TE ConnectivityFSMIJ61AR04
Keypad Switch, 1 Switches, SPST, Momentary, 0.05A, 12VDC, 0.98N, Solder Terminal, Panel Mount
E-SwitchTL1105F100Q
Switch Tactile N.O. SPST Round Button PC Pins 0.05A 50VDC 0.98N Thru-Hole
E-SwitchTL1105SF100Q
E-SwitchTL1105AF100Q
Switch Tactile N.O. SPST Round Button PC Pins 0.05A 12VDC 0.98N Thru-Hole
説明
Keypad Switch, 1 Switches, SPST, Momentary-tactile, 0.05A, 12VDC, 0.98N, 6 PCB Hole Cnt, Solder Terminal, Panel Mount
Tactile Switch SPST-NO 0.98N 6.1 x 6.1mm
6X6 ILLUMINATED;TACTILE;THROUGH-HOLE;100GF;HI;SOFT ORANGE;ALCOSWITCH;1-2213818-3
TACTILE SWITCH, SPST-NO, 0.05A, 12V, TH; Illumination: Illuminated; Contact Voltage DC Nom: 12V; Contact Current Max: 50mA; Operating Force: 100gf; Switch Terminals: Through Hole; Product Range: FSMIJ Series
6X6 ILL TACT THT 100GF HI SOFT ORANGE Actuator Style: Rectangular Operating Function: Off (On) Contact Base Material: Brass Switch Contact Plating Material: Silver Contact Current Rating: 50 mA Rectangular Off (On) Brass Silver | Tactile Switch With Dome Switch | Part Number: FSMIJ61BA04 | Internal Number: 1-2213818-3 | TE Connectivity