TE Connectivity FN409-13-02
Filter, DC, Line, Noise, Op-v 75VDC, Curr 13A, Pcb Mnt, Fn 409 Series, 2000VDC (l-g)
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ0年前
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+555%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
説明
FILTER, DC Converter, 13A; Capacitance:4.7pF; Voltage Rating:75V; Filter Type:-; Current Rating:13A; Terminals:Solder; Inductance Min:80µH;
FILTER, DC CONVERTER, 13A; SVHC:No SVHC; Capacitance X Type Capacitor:4700nF; Capacitance Y Type Capacitor:4.7nF; Current Rating:13A; External Depth:40.6mm; External Length / Height:12.7mm; External Width:50.8mm; Inductance:0.08mH; Lead Length:5.1mm; Max Operating Temperature:100°C; Min Temperature Operating:-40°C; No. of Inductors:6; Voltage Rating DC:75V
FN409-13-02 Operating Voltage (Max): 75 VDC Current Rating (Max): 13 A Product Orientation: Horizontal Input Termination Type: PCB Terminal Output Termination Type: PCB Terminal PCB Filters Fn409 & High-Performance 75 Vdc PCB Filter | 75 VDC 13 A Horizontal PCB Terminal | Part Number: FN409-13-02 | Internal Number: 819400-SF | TE Connectivity | Schaffner