TE Connectivity FN2660-16-05-C0909
Power Line Filters IEC Single phase filter 1HU 16 A, fast-on connectors, 4.4nF
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ0年前
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Introduction Date2022-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
説明
Single Phase EMI Filter, 250V, 60HzHz
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
FN2660-16-05-C0909 Current Rating (Max): 16 A Filtering Requirements: Unfiltered Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 350 µA Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 200 µA 16 A Unfiltered 350 µA FASTON | TE Connectivity |