TE Connectivity FN2500-32-08-C13
Power Line Filter EMC 0Hz to 60Hz 32A 277VAC/400VDC Screw Chassis Mount
Datasheet6ページ0年前
Master Electronics
3か月間の傾向:
+164%
サプライチェーン
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
説明
EMC/EMI FILTER, 1 PHASE, 277 VAC / 400 VDC, M4 SCREW, 32A, FN2500 SERIES
Power Line Filters 32A 10nF M4 Screws, Low Profile, EMC/EMI Filter
Single Phase EMI Filter, 277V, 0-60HzHz
FN2500-32-08-C13, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILT 400VDC 277VAC 32A CHAS
Power Line Filter, 1-Ph, 32A, 277Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:277Vac; Current Rating:32A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Screw; Filter Output Terminals:Screw Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2500-32-08-C13
FN2500-32-08-C13 Current Rating: 32 A Input Termination Type: Threaded Stud Output Termination Type: Threaded Stud Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): .45 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .87 mA Single Phase Filters Fn2500 & Low Profile High Performance Emc/rfi Filter | 32 A Threaded Stud .45 mA | Part Number: FN2500-32-08-C13 | Internal Number: 821795-SF | TE Connectivity | Schaffner