TE Connectivity FN2211-400-99-C30-R55
Dc Busbar Filter 1000Vdc, 400A, 10Uf, 1Mohm Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2211-400-99-C30-R55
TME
Datasheet4ページ0年前
Master Electronics
3か月間の傾向:
+83.33%
サプライチェーン
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
説明
Power Line Filter 400A 1000VDC Quick Connect Chassis Mount
Power Line Filters 400A 24W w/Cy caps 1000VDC DC filter
Data Line Filter, 2 Function(s), 1000V, 400A, 4 Pin(s)
DC BUSBAR FILTER 1000VDC 400A 6.8UF 1M
LINE FLTR 1000VDC 400A CHASS MNT
LINE FILTER 1KVDC 400A CHASSIS
FN2211-400-99-C30-R55 Current Rating: 400 A Operating Voltage: 1000 VDC Input Termination Type: Busbar Output Termination Type: Busbar Compact High-Current Dc Emc/rfi Filter For Solar Application | 400 A 1000 VDC Busbar | Part Number: FN2211-400-99-C30-R55 | Internal Number: 814981-SF | TE Connectivity | Schaffner