TE Connectivity FN2030M-16-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Solder Lug Flange Mount
データシート & ドキュメント
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+28.13%
サプライチェーン
Country of OriginThailand
Introduction Date2017-05-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
説明
SINGLE PHASE EMI FILTER HIGH ATTENUATION ENHANCED 16A 250VAC CHASSIS FASTON
Power Line Filters 250Vac 16A 4mH Faston EMI Filter
Single Phase EMI Filter, 250V, 400HzHz
FN2030M-16-06, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILTER 250VAC/VDC 16A CHASS
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS
Power Line Filter, Emi, 16A, 250Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:16A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Quick Connect; Capacitance:1Μf Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2030M-16-06
FN2030M-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 2.28 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 3.4 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 2.28 mA | Part Number: FN2030M-16-06 | Internal Number: 817062-SF | FN2030M-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 2.28 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 3.4 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 2.28 mA | Part# FN2030M-16-06 | Schaffner