TE Connectivity CRGS2512J5R6
Res Anti-Surge Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1.5W ±400ppm/°C Molded Emboss T/R
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet4ページ1年前
Master Electronics
TE Connectivity
Sager Electronics
Introduction Date2015-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE Connectivity35205R6JT
RES SMD 5.6 OHM 5% 1W 2512 / 5.6 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 2010 5.6 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC0402JR-075R6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 5.6Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PA3J5R6V
Res Thick Film 0603 5.6 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1.5W, 5.6ohm, 250V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
CRGS Neohm 2512 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 5.6Ohms 1.5W
Thick Film Resistors - SMD CRGS2512 5% 5R6
Special Order: CRGS2512 5% 5R6 Resistance Value: 5.6 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 5.6 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGS2512J5R6 | Internal Number: 1-2176246-0 | TE Connectivity | NEOHM