TE Connectivity CRGH0805J47R
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet8ページ6年前
TE Connectivity
Sager Electronics
JRH Electronics
3か月間の傾向:
-0.56%
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-0747RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 47Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-0747RL
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-1347RL
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 47 Ohm, ± 5%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 47ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, thick film, SMD 2012, 47 Ω, 0.33 W, ±5 %, 4-1879377-2
0805 (2012Metric) 0805 CRGH Neohm 0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm 0.333W 1/3W 47Ohms ±100ppm/C
RES, 47R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 47ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; ; Available until stocks are exhausted
Special Order: CRGH0805 5% 47R 0.33W Resistance Value: 47 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 47 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J47R | Internal Number: 4-1879377-2 | TE Connectivity | NEOHM