TE Connectivity CRGH0805J390K
Res Thick Film 0805 390K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet8ページ6年前
Newark
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-07390KL
Res Thick Film 0805 390K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-07390KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 390000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-07360KL
Res Thick Film 0805 360K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 390K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 390K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 390000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 390K 0.33W
Thick Film Resistor CRGH 0805 5% 390K
RES, 390K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 390kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)
Special Order: CRGH0805 5% 390K 0.33W Resistance Value: 390K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 390K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J390K | Internal Number: 3-1879496-7 | TE Connectivity | NEOHM