TE Connectivity CRGH0805J270R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 270 Ohm, 330 Mw, - 5%, 150 V |Neohm Te Connectivity CRGH0805J270R
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet8ページ6年前
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-07270RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 270Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-07270RL
Res Thick Film 0805 270 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-13270RL
Res Thick Film 0805 270 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 270 Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0805 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 270 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 270ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 270R 0.33W
RES, 270R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM
RES, 270R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Toler
Special Order: CRGH0805 5% 270R 0.33W Resistance Value: 270 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 270 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J270R | Internal Number: 6-1879377-0 | TE Connectivity | NEOHM