TE Connectivity CRGH0805J220K
CRGH Neohm 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 220kOhms 0.333W 1/3W
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ1年前
3か月間の傾向:
-0.35%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-07220KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 220kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-07220KL
Res Thick Film 0805 220K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-10220KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 220000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor Thick Film 0805 220k Ohm 5% 1/8 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0805 220K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-6GEYJ224V
Res Thick Film 0805 220K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 220000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 220 Kohm, 330 Mw, - 5%, 150 V |Neohm Te Connectivity CRGH0805J220K
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 220K 0.33W
RES, 220K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM
RES, 220K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 220kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tole
Special Order: CRGH0805 5% 220K 0.33W Resistance Value: 220K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 220K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J220K | Internal Number: 3-1879496-1 | TE Connectivity | NEOHM