TE Connectivity CRGH0805J180K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 180000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet4ページ1年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-07180KL
Res Thick Film 0805 180K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-13180KL
Res Thick Film 0805 180K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 180K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 180000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-07180KL
Res Thick Film 0805 180K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 180KOHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 180 Kohm, 330 Mw, - 5%, 150 V |Neohm Te Connectivity CRGH0805J180K
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 180K 0.33W
Special Order: CRGH0805 5% 180K 0.33W Resistance Value: 180K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 180K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J180K | Internal Number: 2-1879496-9 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 180K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 180kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)