TE Connectivity CRGH0805J120R
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 120 ohm, 330 mW, - 5%, 150 V RoHS Compliant: Yes
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet8ページ6年前
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-07120RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 120Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-07120RL
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-13120RL
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 130 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6GEYJ121V
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 120ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 120OHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 120R 0.33W
120 Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 5 %, 2 Termination, 0805, Taped & Reeled, Resistance Class Up to 1kΩ, .33 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
Special Order: CRGH0805 5% 120R 0.33W Resistance Value: 120 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 120 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J120R | Internal Number: 5-1879377-2 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 120R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 120ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)