TE Connectivity CRGCQ0805J6R8
Res Thick Film 0805 6.8 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Sager Electronics
Technical Drawing1ページ7年前
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.25%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
説明
Res General Purpose Thick Film 0805 6.8 Ohm 5% 1/8W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 6.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 6R8 5%
CRGCQ 0805 6R8 5% Resistance Value: 6.8 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 6.8 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0805J6R8 | Internal Number: 2176342-6 | TE Connectivity | NEOHM