TE Connectivity CRGCQ0805J22R
Res Thick Film 0805 22 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet9ページ8年前
IHS
3か月間の傾向:
+0.24%
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 22ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 22R 5%
CRGCQ 0805 22R 5% Resistance Value: 22 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 22 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0805J22R | Internal Number: 2176342-9 | TE Connectivity | NEOHM