TE Connectivity CRGCQ0603F390K
Res Thick Film 0603 390K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-17.21%
シンボルフットプリント
SnapEDA
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
説明
Res General Purpose Thick Film 0603 390k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 390000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 390K 1%
RES, 390K, 1%, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 390kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance:
CRGCQ 0603 390K 1% Resistance Value: 390K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 390K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0603F390K | Internal Number: 5-2176339-6 | TE Connectivity | NEOHM