TE Connectivity CRG0603F10R
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Molded SMD T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ1年前
Datasheet8ページ3年前
Datasheet3ページ16年前
Farnell
Master Electronics
Future Electronics
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-8.27%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Thailand, UK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-1010RL
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0710RL
Yageo GroupAC0603FR-0710RL
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 9.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 10ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
RES, 10R, 0.1W, 0603, THICK FILM; Available until stocks are exhausted Alternative available
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, THICK FILM, RES 10 OHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%, SMT, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRG0603 1% 10R
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRG Neohm 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 10Ohm ±200ppm/C
Special Order: CRG0603 1% 10R Resistance Value: 10 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 10 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0603F10R | Internal Number: 1622831-1 | Alias Number: CRG0603F10RJIT | TE Connectivity | NEOHM