TE Connectivity CPF-A-0402B56KE1
Res Thin Film 0402 56K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ3年前
Datasheet9ページ10年前
element14 APAC
Electro Sonic
TE Connectivity
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
PanasonicERA2AEB563X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 56kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0756KL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 56kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0402B56KE1
Res Thin Film 0402 56K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA-2AEB5232X
Res Thin Film 0402 52.3K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERA-2AEB5902X
Res Thin Film 0402 59K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity1879216-3
62.5mW Thin Film Resistor 25V ±25ppm/℃ ±0.1% 52.3kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 56000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 56K, 0402; Resistance:56kohm; Voltage Rating:25V; Resistor Case Style:0402 ^1005 Metric]; Power Rating:62.5mW; Resistance Tolerance: 0.1%; Product Range:CPF-A Series; Packaging:Cut Tape
Special Order: CPF A 0402 56K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 56K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 56K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0402B56KE1 | Internal Number: 4-2176215-2 | TE Connectivity | NEOHM