TE Connectivity AV2511E112Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch Illuminated SPST ON OFF 3A 250 VAC Quick Connect Panel Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ2年前
Electro Sonic
JRH Electronics
TE Connectivity
Farnell
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2017-05-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
説明
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
AV25 SPL 3A MOVING RING WHITE 12V
SPST, On-off, 3A, Wire Terminal, Panel Mount
STANDARD ANTI VANDAL SWITCHES;
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Product Range:AV25 Anti-Vandal Series; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A; Contact Volt
AV25 SPL 3A MOVING RING WHITE 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV2511E112Q04 | Internal Number: 1-2317656-1 | TE Connectivity | ALCOSWITCH