TE Connectivity AV2510M712Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Illuminated 3A 250VAC Quick Connect Panel Mount
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet4ページ3年前
Datasheet4ページ7年前
Datasheet5ページ1年前
TE Connectivity
Farnell
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2020-06-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
説明
Anti-Vandal Push Button Switch Solder Terminals Moving Ring Led Plus Power
Vandal Resistant Sw, Spst, 3A, 250Vac; Contact Configuration:Spst-No; Actuator/Cap Colour:Natural; Product Range:Av25 Series; Switch Operation:Off-(On); Illumination Colour:Blue; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A;rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity AV2510M712Q04
AV25 SPM 3A MOVING RING POWER BLUE 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV2510M712Q04 | Internal Number: 2317658-5 | TE Connectivity | ALCOSWITCH