TE Connectivity ANT-2.4-ID-2000-RPS
2.4GHz ID Series Industrial 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, RP-SMA Connector
TE Connectivity
Technical Drawing1ページ2年前
Datasheet7ページ2年前
IHS
JRH Electronics
Master Electronics
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.89%
サプライチェーン
Introduction Date2020-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
説明
ANTENNA IND DIPOLE 2.4GHZ RG58 2M RPS
Bulk 1 Bracket Mount Whip Straight RF Antenna 3dBi 2.4GHz
Antenna Dipole 3dBi Gain 2600MHz
3dB 1.9 50¦¸ 2.4GHz 250MHz , 119.4mm*31.2mm*104.4mm
RF ANTENNA, 2.4 TO 2.485GHZ, 3.9DBI;
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR BRK MT 2M
Rf Antenna, 2.4 To 2.485Ghz, 3.9Dbi; Antenna Type:Wifi/Bluetooth/Zigbee/Wlan; Frequency Min:2.4Ghz; Frequency Max:2.485Ghz; Antenna Mounting:Rp Sma Connector; Gain:3.9Dbi; Vswr:1.4; Input Power:10W; Input Impedance:50Ohm Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-2.4-ID-2000-RPS
ANTENNA IND DIPOLE 2.4GHZ RG58 2M RPS Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: Bluetooth ISM Zigbee Communication Protocol: Bluetooth ISM Zigbee Mounting Location: Remote Terminal/Duck Single Band Bluetooth | Antenna | Part Number: ANT-2.4-ID-2000-RPS | Internal Number: L9000077-01 | TE Connectivity |