TE Connectivity ANT-2.4-CW-RCS-SMA
2.4GHz RCS Series Reduced Height Right Angle 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, SMA Connector
Datasheet3ページ2年前
Technical Drawing1ページ3年前
IHS
Master Electronics
JRH Electronics
Factory Futures
在庫履歴
3か月間の傾向:
+90.07%
サプライチェーン
Introduction Date2015-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE ConnectivityANT-2.4-OC-LG-SMA
2.4GHz OC Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, SMA Connector
TE ConnectivityANT-2.4-WRT-MON-RPS
WRT Series 2.4 GHz 1/4-Wave 50 Ohm Monopole Antenna w/ RP-SMA
TE ConnectivityANT-2.4-WRT-RPS
2.4GHz WRT Series Low Profile Dome 1/2 Wave Dipole Antenna, RP-SMA Connector
Yageo GroupW1030
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, RP SMA Connector
Yageo GroupW1010
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, SMA Connector
説明
Rf Ant 2.4Ghz Whip Ra Sma Male Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-2.4-CW-RCS-SMA
Antenna 1/4 Wave R-Angle 2.4GHz SMA
RF/Microwave Antenna, 2350MHz Min, 2500MHz Max
Antennas SMA RAngl Short 1/4 Wave Whip2.45GHz
2.35GHz,2.5GHz 2.5GHz 53.5mm*16.6mm*53.5mm
ANTENNAS - RF AERIALS-ANTENNAS-DISHES;
Antenna 1/4 Wave R-Angle 2.4GHz SMA Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: Zigbee Bluetooth ISM Communication Protocol: Zigbee ISM Bluetooth Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band Zigbee | Antenna | Part Number: ANT-2.4-CW-RCS-SMA | Internal Number: L9000030-01 | TE Connectivity |