TE Connectivity 36501E6N8JTDG
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 0.0068uH 5% 250MHz 20Q-Factor 0.68A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
データシート & ドキュメント
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-24.25%
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Inductor Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 680mA 83mOhm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0062uH 5% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Wurth Elektronik744765068A
Ind RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 680mA 0402
Wurth Elektronik744765062A
Rf Inductor, 6.2Nh, Ceramic, 0.76A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 744765062A
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 0.0068uH 5% 250MHz 29Q-Factor Ceramic 0.7A 0.095Ohm DCR 0603 T/R
Inductor Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 25Q-Factor Alumina 700mA 110mOhm DCR 0603 T/R
AISC Series 0603 6.2 nH ±5 % 700 mA 0.095 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
説明
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, SMD, 0402
INDUCTOR, 6N8, 5%, 0402 CASE; Inductance: 6.8nH; Product Range: 3650 Series; DC Current Rating: 680mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.083ohm; Inductance
3650 0402 6.8nH 5% 2K RL Inductance: .0068 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 680 mA DC Resistance: .083 Ω Package Size Code: 0402 0.0068 µH High Frequency 680 mA .083 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36501E6N8JTDG | Internal Number: 3-1624112-7 | TE Connectivity | Sigma