TE Connectivity / P&B S90R11ABD1-24
Power Relay 24VAC 8.7Ohm 20A DPDT(50.8x50.3x77.47)mm Plug-In Impulse Relay
Obsolete
IHS
Datasheet2ページ18年前
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-01-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-07
LTD Date2019-03-29
関連部品
TE Connectivity2-1393127-1
Power Relay 24VAC 20A DPDT (( 85.73mm 63.8mm 63.5mm))
Power Relay 24VAC 75Ohm 20A DPDT(38.73x35.56x73.66)mm Socket
TE Connectivity187-32Q200
Relay; 20 A; 24 VDC; 2 Form C, DPDT, 2 C/O; 72 Ohms; Solder/0.250 Quick Connect
TE Connectivity / P&BS87R11A2B1D1-24
S87R Series Industrial Relay 20 A DPDT 24 VAC 32 Ohm 4 VA Quick Connect/Solder Terminal
TE Connectivity / P&BS87R7A2B1D1-24
Power Relay 24VAC 32Ohm 20A DPST-NO(52.6x41.1x61.5)mm Flange Industrial Relay
TE Connectivity / P&BS89R11AAC1-24
Power Relay 24VAC 8.7Ohm 15A DPDT( (50.8mm 50.3mm 77.47mm)) Plug-In Impulse Relay
TE Connectivity / P&BS90R11ABD1-240
Power Relay 240VAC 1.084KOhm 20A DPDT(50.8x50.3x77.47)mm Plug-In Impulse Relay
TE ConnectivityS89R11AAC1-120
Electromechanical Relay DPDT 15A 120VAC 260Ohm Plug-In
TE ConnectivityS89R11APP1-120
Electromechanical Relay 120VAC 260Ohm 15A DPDT(61.11x45.24x91.14)mm Plug-In Impulse Relay
TE ConnectivityS89R11DAC1-12
Electromechanical Relay 12VDC 22.5Ohm 15A DPDT(50.8x50.3x77.47)mm Plug-In Impulse Relay
TE ConnectivityS89R11DAC1-24
IMPULSE RELAY, DPDT, CHASSIS MOUNT, 24VDC/15A/277VAC, QUICK CONNECT, S89R SERIES
説明
RELAY, E-MECH, LATCHING, DPDT, CUR-RTG 20A, CTRL-V 24AC, VOL-RTG 277AC, PANEL MOUNT
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 9000mW (Coil), 20A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Socket Mount
POWER RELAY, DPDT, 24VAC, 20A, PLUG IN;; POWER RELAY, DPDT, 24VAC, 20A, PLUG IN; Contact Configuration:DPDT; Coil Resistance:8.7ohm; Relay Mounting:Quick Connect ; Carry Current:20A; Coil Current:375mA; Coil Type:AC Bistable; Coil Voltage VAC Nom:24V; External Depth:68.6mm
Relay, Dpdt, 250Vac, 125Vdc, 15A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:15A; Product Range:S90R Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Latching Single Coil; Contact Voltage Vac:250V; Carry Current:20Arohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity S90R11ABD1-24