TE Connectivity ANT-916-USP
916MHz USP Series Embedded Planar 1/4 Wave Monopole Antenna
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TE Connectivity
Technical Drawing1ページ2年前
Datasheet4ページ2年前
Datasheet5ページ2年前
Datasheet8ページ2年前
Datasheet10ページ2年前
Datasheet19ページ2年前
Datasheet15ページ2年前
Datasheet13ページ2年前
Datasheet10ページ2年前
Datasheet3ページ2年前
Datasheet2ページ2年前
Datasheet2ページ2年前
Datasheet4ページ2年前
Datasheet7ページ2年前
IHS
Master Electronics
Sager Electronics
Future Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Introduction Date2021-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2024-03-29
LTD Date2024-03-29
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
関連部品
TE ConnectivityANT-916-SP
RF Antenna, 900 to 930MHz, 1.4dBi, LoRaWAN / Sigfox / Weightless-P / WiFi, 50ohm, Linear, SMD
TE ConnectivityANT-916-CHP-T
916MHz CHP Series Embedded Chip 1/4 Wave Monopole Antenna, Tape & Reel
Yageo GroupW3112A
Internal Antenna, Helical, Single Band, 902 MHz to 928 MHz, Surface Mount
Yageo GroupW3012
Ceramic Antenna, 900Mhz Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W3012
Yageo GroupW3113
TE ConnectivityANT-868-USP
868MHz USP Series Embedded Planar 1/4 Wave Monopole Antenna
説明
916 MHz 1/4 Wave 0.3 dBi SMT MicroSplatch Planar Antenna
Antenna uSP PCB RPC 916MHz SMT
Antenna PCB 0.3dBi Gain 928.5MHz
Antenna uSP PCB RPC 916MHz SMT Antenna Type: PCB Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Wireless Application: Wi-Fi LPWAN LoRaWAN Mounting Location: Internal/Embedded PCB Single Band LPWAN Wi-Fi | Antenna | Part Number: ANT-916-USP | Internal Number: ANT-916-USP | TE Connectivity