TE Connectivity / Holsworthy RP73PF1E1K02BTDF
Res Thin Film 0402 1.02K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ1年前
Farnell
Newark
TE Connectivity
在庫履歴
3か月間の傾向:
-44.01%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-04-21
LTD Date2025-04-28
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1020ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Precision High Power Thin Film 0402 1.02k Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
1.02K Ω, Thin Film, Precision Resistor Resistor, .1 %, 2 Termination, 0402, Taped & Reeled, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, .1 W, ±25 ppm/°C, Solder
Special Order: RP 1E 0.1W 1K02 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 1.02K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Number of Terminations: 2 Surface Mount Resistor | 1.02K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1E1K02BTDF | Internal Number: 9-2176310-5 | TE Connectivity