TE Connectivity / DEUTSCH DT06-12SC-CE06
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Female, Plug
IHS
Datasheet7ページ1年前
Datasheet7ページ1年前
TE Connectivity
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+189%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE Connectivity / DEUTSCHDTM06-12SA-E007
Automotive Connector Housing, DTM, Plug, 12 Ways, AMP DTM Series Size 20 Socket Contacts
TE Connectivity / DEUTSCHDTM06-12SB-E007
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Plug
TE Connectivity776437-1
Connector Housing, AMPSEAL, Plug, 12 Ways, 4.5 mm, AMP AMPSEAL Series Socket Contacts
Conn Power HDR 12 POS 4.2mm Solder ST Thru-Hole 12 Terminal 1 Port Mini-Fit Jr™ Tray
Rectangular Power Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
CONN HEADER VERT 12POS 4.2MM / Connector Header Through Hole 12 position 0.165" (4.20mm)
説明
DT Series 12 Position Dual Row Female Socket Free Hanging Plug Housing
Conn Housing PL 12 POS Crimp ST Cable Mount Green Package Automotive
12 Way Plug Connector; with Crimp Termination
DEUTSCH DT06-12SC-CE06 Connector Housing, Thin Wall, Black, DT Series, Plug, 12 Ways, DT Series Socket Contacts
PLG, 12P, GRN, E, SEAL RET, ENH KEY, C
Deutsch DT06-12SC-CE06 自動車用コネクタ
PLG, 12P, GRN, E, SEAL RET, ENH KEY, C Connector & Housing Type: Housing for Female Terminals Mating Pin Diameter: 1.59 mm Mating Pin Diameter: .063 in Connector System: Wire-to-Wire Number of Positions: 12 Housing for Female Terminals 1.59 mm .063" Wire-to-Wire | Automotive Housing | Part Number: DT06-12SC-CE06 | Internal Number: DT06-12SC-CE06 | TE Connectivity