TDK VLS252012HBX-6R8M-1
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.94A 0.372Ohm DCR 1008 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
ODG (Origin Data Global)
Datasheet4ページ7年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.73%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 1.34A 0.144Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 1.4A 0.1176Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.87A 0.468Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.75A 0.406Ohm DCR 1008 T/R
説明
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Metal Core-Core, SMD, 1008
FIXED IND 6.8UH 1.15A 372MOHM SM
Surface Mount Power Inductor, Vls-Hbx-1 Series, 6.8 H, 20%, Shielded, 0.372 Ohm, 1.1 A |Tdk VLS252012HBX-6R8M-1
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.8μH, L x W x T :
FIXED IND 6.8UH 1.15A 372 MOHM
Power Inductors 6.8µH ±20% 2520 1.20mm 2.50 x 2.00mm 310mΩ 940mA
VLS-HBX-1 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 6.8muH
1MHz 940mA 1.15A 6.8¦ÌH 372m¦¸ ¡À20% 1008 2.5mm*2mm*1.2mm
INDUCTOR, SHLD, 6.8UH, 20%, 1.1A
940mA 6.8uH 卤20% 940mA 1008 Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 6.8UH, 20%, 1.1A, SHLD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 1.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.35A; Product Range: -; Power Inductor Case: 2.5mm x 2mm x 1.2mm; DC Resistance Max: 0.