TDK VLCF4028T-330MR61-2
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 740mA 350mOhm DCR 1515 Blister T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TDK
Datasheet5ページ7年前
TME
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-18.53%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-07-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
TAIYO YUDENNRS5024T330MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 0.63A 0.444Ohm DCR T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 700mA 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 0.76A 0.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 0.63A 0.648Ohm DCR 1818 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 500mA 4026 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 0.56A 0.378Ohm DCR T/R
説明
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
VLCF Series 33 uH ±20 % 610 mA 0.35 Ohm SMT Shielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 33UH, 0.61A, 20%, SMD; Product Range:TDK - VLCF Series; Inductance:33µ
INDUCTOR, 33UH, 0.61A, 20%, SMD; Inductance: 33µH; RMS Current (Irms): 740mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 610mA; Product Range: VLCF Series; Power Inductor Case: 4mm x 4mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.35ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)