TDK SLF12555T-680M1R3-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 2.2A 99.8mOhm DCR Blister T/R
データシート & ドキュメント
TDK
Newark
Arrow Electronics
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 15% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 1.3A 0.17Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 1.3A 168mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.25A 0.184Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 1.3A 140mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 1.3A 168mOhm DCR Automotive T/R
説明
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
INDUCTOR, 68UH, SHIELDED, 2.2A; Available until stocks are exhausted Alternative available
Power Inductor (SMD), 68 uH, ± 20%, 2.2 A, Shielded, 1.3 A, 12.5mm x 12.5mm x 5.5mm
SMD POWER IND, 68UH, 20%, 2.2A, SHIELDED; Inductance:68µH; RMS Current (Irms):2.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.3A; Product Range:SLF Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:0.0998ohm RoHS Compliant: Yes