TDK SLF12555T-100M3R4-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 4.3A 25.8mOhm DCR Blister T/R
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
TDK
Newark
JRH Electronics
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+7.60%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-09-30
LTD Date2024-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 5A 0.021Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 4.8A 0.02424Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 4.8A 24.2mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 5.4A 18.7mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 32Q-Factor Ferrite 5.5A 0.02Ohm DCR T/R
説明
Power Inductor (SMD), 10 uH, ± 20%, 4.3 A, Shielded, 3.4 A, 12.5mm x 12.5mm x 5.5mm
Inductor, Shielded, 10Uh, 30% Rohs Compliant: Yes |Tdk SLF12555T-100M3R4-PF
INDUCTOR, 10UH, 30%, SHIELDED; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 4.3A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 3.4A; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6.5mm; DC Resistance Max: 0.
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 30%; Product Range:TDK - SLF12555 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0215ohm; DC Current Rating:3.4A; Q Test Frequency:1kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)