TDK RLF7030T-1R0N6R4
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 6.4A 0.00876Ohm DCR T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
ODG (Origin Data Global)
Datasheet4ページ5年前
IHS
Newark
Future Electronics
iiiC
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-05-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 7.8A 0.01Ohm DCR T/R
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 7 A 6.5mOhm Max Nonstandard
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 7A 11mOhm DCR Embossed Carrier T/R
FIXED IND 1UH 7.3A 6.4 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7A 0.0049Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 6.5A 17mOhm DCR T/R
説明
Power Inductor (SMD), 1 uH, ± 30%, 6.4 A, Shielded, 7.9 A, 7.3mm x 6.8mm x 3.2mm
General Purpose Inductor, 1uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2927
POWER LINE IND, 1UH,6.4A,30%; Product Range:TDK - RLF7030 Series; Inductance:1µH
INDUCTOR, 1UH, 6.4A, POWER LINE; Inductance: 1µH; RMS Current (Irms): 6.4A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 7.9A; Product Range: RLF Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 6.8mm x 3.2mm; DC Resistanc