TDK RLF10160T-151MR90-D
General Purpose Inductor, 150uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4040
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TDK
Datasheet3ページ5年前
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2021-01-12
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 39Q-Factor Ferrite 1.05A 0.4Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T151MNA
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 0.94A 0.41Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 0.8A 0.38Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.394Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 0.97A 0.385Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 312mOhm DCR T/R
説明
FIXED IND 150UH 900MA 332.4 MOHM
Fixed Inductors 150uH 332.4mohm 1.3A PWR Wound AEC-Q200
SMD / SMT Inductors (Coils), L=150μH, L x W x T :
10.2Mm X 10Mm X 6Mm, -40 To +150 Degc, 0.9A, 150 H, 332.4M/Tape And Reel |Tdk RLF10160T-151MR90-D
900mA 150uH 卤20% 1.3A SMD,10.2x10mm Power Inductors ROHS