TDK NTCG203FH222JT1
Thermistor NTC 2.2K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3300K T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet21ページ8年前
Datasheet21ページ8年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-28.02%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-03-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-27
LTD Date2027-03-26
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3934K Plastic T/R
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4311K Plastic T/R
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4108K Plastic T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3450K T/R
Thermistor NTC 47K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4455K T/R
Thermistor NTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3980K >= -3.5 Blister T/R
説明
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=2.2kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±5%