TDK NLV32T-151J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 65mA 15Ohm DCR 1210 T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ8年前
TDK
Newark
_legacy Avnet
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-16.21%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 150uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
General Purpose Inductor, 150uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
RF Choke Bobbin Core 150uH 5% 796KHz 60Q-Factor Ferrite 0.175A 4Ohm DCR AXL T/R
General Purpose Inductor, 150uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
説明
Fixed Inductor 1210 150µH ±5% 65mA 3.20 x 2.50mm 2.20mm 15Ω 8MHz 20@796kHz
NLV Series 1210 150 uH ±5 % 65 mA 15 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 150UH, 1210; Product Range:TDK - NLV32 Series; Inductance
INDUCTOR, 150UH, 1210, SIGNAL LINE; Inductance: 150µH; Product Range: -; DC Current Rating: 65mA; High Frequency Inductor Case: 1210 [3225 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 15ohm; Inductance Toleran
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 150UH, 1210; Inductance:150µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:15ohm; DC Current Rating:65mA; Q Factor:20; Self Resonant Frequency:8MHz; Q Test Frequency:796kHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:3225; No. of Pins:2; MSL:MSL 2 - 1 year; DC Current Max:65mA; Inductor Type:Multilayer; Package / Case:32; Q @ Vr F:20; Q Factor @ Frequency:20 @ 796kHz; Resistance:15ohm; Resonant Frequency:8MHz; Test Frequency:0.796MHz