TDK NLC453232T-220K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 370mA 900mOhm DCR 1812 T/R
データシート & ドキュメント
Newark
element14
_legacy Avnet
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
関連部品
Ind RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 410mA AXL T/R
Inductor Power Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 0.46A 0.65Ohm DCR RDL Bag
TAIYO YUDENCBC2518T220K
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.46A 1.001Ohm DCR 1007 T/R
TAIYO YUDENCB2518T220KV
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.39A 0.65Ohm DCR 1007 Automotive T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 15Q-Factor Ferrite
Inductor Power Unshielded Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 15Q-Factor Ferrite 300mA 1.001Ohm DCR 1210 Blister T/R
説明
Wirewound Inductor, 22 uH, 900 Milliohm, ± 10%, 18 MHz, 370 mA, 1812 [4532 Metric]
NLC Series 1812 22 uH ±10 % 370 mA 0.9 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 22uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
INDUCTOR, POWER LINE, 22UH, 1812; Inductance: 22µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Resistance Max: 0.9ohm; DC Current Rating: 370mA; Q Factor: 10; Self Resonant Frequency: 18MHz; Q Test Frequency: 2.52MHz; Inductor Case Style: SMD; No. of Pins: 2; DC Current Max: 370mA; Inductor Type: Power; Package / Case: 453232; Q @ Vr F: 10; Q Factor @ Frequency: 10 @ 2.52MHz; Resistance: 0.9ohm; Resonant Frequency: 18MHz