TDK MHQ0603P16NJT000
FIXED IND 16NH 180MA 1.7 OHM SMD / 16 nH Unshielded Multilayer Inductor 180 mA 1.7Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet13ページ3年前
TDK
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.13%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
TAIYO YUDENHKQ040216NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 16nH 5% 500MHz 8Q-Factor Ceramic 140mA 0402 Paper/Embossed T/R
説明
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0301
INDUCTOR, 16NH, 5%, 0201, MULTILAYER; Inductance: 16nH; Product Range: MHQ-P Series; DC Current Rating: 180mA; High Frequency Inductor Case: 0201 [0603 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 1.7ohm; Ind