TDK CLF10040T-100M-D
Ind Power Shielded Wirewound 10uH ±20% 100kHz Ferrite 3.3A T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TDK
Datasheet5ページ7年前
Farnell
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-04-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 4A T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 10uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 4A 0.032Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.8A 22.2mOhm DCR Blister T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 56Q-Factor Ferrite 4A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.8A 0.033Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T100MNA
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.77A 0.02976Ohm DCR T/R
説明
Avnet Japan
INDUCTOR, 10UH, 4A, 20%, 100KHZ; Product Range:TDK - CLF Series; Inductance:10µH
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3938
Power Inductors 10µH ±20% IND_10X9.7MM_SM 3.80mm 10.00 x 9.70mm 26mΩ 3.3A
FIXED IND 10UH 3.3A 31.2MOHM SMD / 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.3 A 31.2mOhm Max Nonstandard
INDUCTOR, 10UH, 4A, 20%, 100KHZ; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 3.3A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 4A; Product Range: CLF Series; Power Inductor Case: 10mm x 9.7mm x 3.8mm; DC Resistance Max: 0.026ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)