TDK CKG45KX7S1C226M290JH
Stacked Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 16 V, ± 20%, X7S, 1812 [4532 Metric], 2.9 mm Stack Height
EOL
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet12ページ4年前
TDK
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Stacked Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 16 V, ± 20%, X7R, 1812 [4532 Metric], 2.9 mm Stack Height
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 1210
16V 22uF X7R ±20% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 22uF X7R ±20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX1210YC226MAT2A
1210 22000NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 16 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-20%
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 22uF, Surface Mount, 1812
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=22μF, LxWxT:5x3.5x2.9mm
Mlcc,1812,x7S,16V,22Μf,2.9Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CKG45KX7S1C226M290JH
16V 22uF X7S 卤20% SMD,5x3.5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 226, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.90 ± 0.10
Nonstandard SMD CERAMIC CAPACITOR MEGACAP CKG 16V 22muF ±20% X7S