TDK CKCL44X7R1H472M
Cap Ceramic Array 0.0047uF 50V X7R 20% 0805 Pad SMD 4 Capacitor 125C T/R
データシート
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
North Star MicroNS-CKCL44X7R1H472M連絡先
7d
データシート & ドキュメント
Mouser
Datasheet6ページ24年前
DigiKey
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
関連部品
Cap Ceramic Array 0.0047uF 50V X7R 20% Pad SMD 2 Capacitor 125C T/R
Cap Ceramic Array 0.0047uF 50V X7R 20% 0504 SMD 2 Capacitor 125°C Punched Paper T/R
説明
Capacitor Arrays 0805 X7R 50V 4700pF 4 Element Array
Case:CKCL44, T.C:X7R, Voltage:1H, Cap Value:472, Tol:M, Thickness:0.85, E series: 3
CAPACITOR ARRAY, 4700PF, 50V, X7R, SMD; Capacitance:4700pF; Capacitance Tolerance:± 20%; No. of Elements:4; Voltage Rating:50VDC; No. of Pins:8; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitor Mounting:SMD ;RoHS Compliant: Yes